Hukuk Partner

0
470
KaynakWeb Sitesi

Genel Bakış


DİJİTAL İCRA YÖNETİMİ (İcra Programı)

GENEL ÖZELLİKLER

Bütünsel Tasarım Bir Hukuk Bürosunda yapılan bütün işlemleri gerçekleştirebilmeniz için gerekli bütün fonksiyonları tek bir kullanıcı ara biriminde toplayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece dava ve icra dosyalarından oluşan temel faaliyetlerinizi ve bu faaliyetler sırasında oluşan parasal hareketlerin kontrolünü; personel iletişimini; sizin veya diğer tarafların oluşturduğu evrakların dosyalara eklenmesini; büronuza ait gider yönetimini; özet olarak tüm faaliyetlerinizi yönetebilmenizi sağlar.

İCRA YÖNETİMİ

İdari Takip Başta bankalar olmak üzere bazı kurumlar yasal takibi başlatmadan önce alacaklarını tahsile yönelik süreçler başlatırlar. Çoğunlukla kurum tarafından yönetilen bu süreçler artık hukuk bürolarına devredilmekte ve yasal takibe başlamadan önce bu süreçleri işletmeleri istenmektedir. Hukuk Partner ile kredi kartı, fatura vb. alacaklardan doğan borçlar için -borçlu ilişkisi ağırlıklı- süreçleri yönetebileceğiniz gibi; kurumsal kredilerinden doğan borçlar için borçluya ait teminatları bu teminatlar üzerinde 3. şahısların sahip olduğu hakları, borçluya ait gayri nakdi riskleri vb. takip edebilirsiniz. Yasal Takip Tüm yasal takip türlerini kendilerine has özellikleri ve süreçleriyle takip edebilirsiniz. Haciz, rehnin paraya çevrilmesi, iflas yoluyla yapılan takiplerde uygulanan -haciz, kıymet takdiri, satış, dava, tebligat, protokol, tahsilat, masraf, müvekkile ödeme vb.- süreçleri yönetebilirsiniz. Hukuk Partner dosyalar üzerinde yaptığınız işlemler sırasında ileriye yönelik olarak takip edecek süreci anlar ve ajandanıza o süreç ile ilgili not düşer. Örneğin herhangi bir taşınır veya taşınmaz ile ilgili kıymet takdiri yapılmadığını ve bunu yapmanın son gününü sizin için ajandaya yazar. O güne yaklaşıldı ve siz hala bu işlemi yapmadıysanız acil işlere aktarır. Bu özellik diğer iş süreçlerinde de benzer şekilde geçerlidir. Böylece tebligat, duruşma, taahhüt, satış vb. süreçlerin yönetimini de size kolaylıkla yaptırdığı gibi aynı anda ajandanızı da yapılanlar ile uyumlu olarak günceller.

DAVA YÖNETİMİ

Dava dosyalarınızla ilgili olarak müvekkiliniz ile yaptığınız ön görüşmelerden başlayıp, davaların açılması ve sonuçlandırılması arasında ve sonrasında yaşanan tüm süreçleri Hukuk Partner ile yönetebilirsiniz. Duruşma günleri, ara kararlar, temyiz ve karar düzeltme süreçleriniz izleyebilir; her türlü dava dilekçesini büronuza uygun genel şablonlar olarak hazırlayıp kullanabilir; davaları birleştirebilir veya ayırabilirsiniz. Dosya üzerinde yapılan işlemler ajandanıza uyarı kayıtları olarak aktarılır ve ilgili işlem yapılana kadar takip edilir.

FİNANS YÖNETİMİ

İcra, dava veya diğer mesleki faaliyetlerin sürdürülmesi sırasında oluşan her türlü parasal hareketi takip edebilir ve bu hareketlerden doğan hesap mutabakatlarını hem müvekkilleriniz hem de personel hesaplarınız bazında kolayca yapabilirsiniz. Dosyalarınızla ilgili olarak yapılan her türlü parasal işlem mutlaka bir onay mekanizmasından geçer. Ancak onaylanmış kayıtlar kesin hesaplara aktarılabilir. Böylece bu işlemler sırasında yapılabilecek hatalar ve istismarlar yok edilip paranın tam kontrolü sağlanmış olur. Ayrıca büronuzun genel yönetim giderlerini, ortakların hesaplarını vb. işleyerek faaliyet dışı giderlerinizin kontrolünü de kolayca sağlayabilirsiniz.

AJANDA VE GÖREV YÖNETİMİ

Dosyalarınızla ilgili faaliyetlerden doğan ve takip edilmesi gereken olaylar siz daha giriş yaparken ajandanıza aktarılır. Otomatik uyarı kayıtlarına ek olarak, görev yönetimi modülü ile personel arasında görev atamaları yapılabilir ve bu görevlerin sonuçlarını takip edebilirsiniz. Ajanda ve görev düzenleyici sayesinde ofis içi iletişimini sağlamış, yapılan ve yapılacak işleri de kayıt altına almış olursunuz.

DÖKÜMAN YÖNETİMİ

İcra, dava ve diğer hukuki faaliyetleriniz sırasında sizin hazırladığınız veya size gelen evrakları ilgili dosyalara ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm dosyalarınızın elektronik ortamda saklaması mümkün olacaktır.

MOBİL KULLANIM

Buraya kadar kısaca bahsetmiş olduğumuz tüm özellikleri ve fonksiyonları ofisinizin dışında iken de hiçbir ek kurulum ve şart gerekmeden rahatça kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Hukuk Partneri taşınabilir bilgisayarınıza bir kez kopyalamak ve ofis dışında olduğunuz zamanlarda internet bağlantısına sahip olmaktır. Böylece Hukuk Partner’in tamamını adeta ofisinizdeymiş gibi kullanabilecek ve ofisinizde iken yapabildiğiniz her şeyi ofis dışında iken de yapabileceksiniz.

GÜVENLİK

Detaylı yetkilendirme seviyesi sayesinde kullanıcıları sınırlandırabilirsiniz. Kullanıcılar farklı klasörlerde farklı yetkilere sahip olabilir. Yapılan her işlemin geri planda izi tutulur. Bu sayede hiçbir veri kaybolmaz, veriler üzerinde kimin ne işlem yaptığı kolaylıkla izlenebilir. Hukuk Partner menüsünü kullanıcının yetkisine göre yeniden düzenler. Böylece kullanıcı -yetkili olmadığı menü satırları karşısına gelmeyeceği için- sadece kendisi ile ilgili menüleri görür ve bu sayede programı çok daha kolay öğrenir ve kullanır.

ESNEKLİK

Büronuzda ihtiyaçlar zaman içerisinde değişebilir veya iş yapma modelinizde geliştirmeler yapabilirsiniz. Bu durum yazılı metinlerinizde değişiklik yapmayı ve yeni süreçler ve uyarı mekanizmaları tetiklemeyi gerektirebilir. Hukuk Partner bunları başarabilecek bir alt yapıda hazırlanmıştır.

RAPORLAMA

Hukuk Partner yazılımımız, Q-BİZ İş Zekası Platformu ile destekleniyor. Raporlar, analizler ve grafiklerle işlerinizi anlık olarak takip edebileceksiniz.

Hukuk Partner Sıkça Sorulan Sorular

1-       Hukuk Partner aldığımda tüm ihtiyaçlarımı karşılayacak mı?

Hukuk Partner bir hukuk bürosunda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm fonksiyonları karşılar.

1-       İcra Modülü ile; bir icra dosyasının büronuza gelişinden, hazırlık, Uyap, tebligat, itiraz, dava, haciz, protokol, satış … gibi takibin sonuçlanıncaya kadar olan tüm aşamalarını takip edebilirsiniz.

2-       Dava Modülü ile; dava dosyalarınızı müvekkil ile yaptığınız görüşmelerden başlayıp davaların açılması, duruşmalar, ara kararlar, temyiz, karar düzeltme … gibi olabilecek tüm süreçleri yönetebilirsiniz.

3-       Finans Modülü ile; müvekkil hesapları, personel hesapları, büro genel giderler ve özel harcamalarınıza varıncaya kadar tüm parasal işlemlerinizi kontrol altında tutabilirsiniz.

4-       Doküman Yönetimi ile; büronuzla ilgili ve dosyalarınızla ilgili önem oluşturan tüm Word, Excel, Resim, Müzik veya Video dosyalarını kaydedebilirsiniz. Ayrıca takip süreçlerinizle ilgili kayıtlı hazır yazımlar üzerinde kendinize özel kalıcı değişiklik yapabileceğiniz gibi, kendi şablonlarınızı da çok rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

5-       Raporlama Modülü ile; geliştirilmiş üstün özellikleri sayesinde ihtiyaç duyabileceğiniz her tür raporu oluşturup, büronuz ve işleriniz ile ilgili her tür bilgiye anında hakim olabilirsiniz.

6-       Görev Yönetimi ile; yapılacak işlerle ilgili olarak personelinize süreli görevler atayabilir bunların kontrolünü yapabilirsiniz.

Hukuk Partner tüm bu fonksiyonları size tek bir ara yüz tasarımında sunar.

2-       Hukuk Partner bana ne sağlayacak?

 1. Bir asistan gibi ajandanızı organize eder:  Örneğin hacze gidilmesi gereken dosyalarınızı, ihlal edilen ve dava açılması gereken dosyalarınızı, süresi gelmiş taahhütlerinizi çıkarır ve sizin için Acil İşler bölümünde listeler. Bunun yanı sıra Tebliğ Yapılacaklar, Sonuç Beklenenler, İtiraz Edenler, Kesinleşmesi beklenenler … gibi başlıklar halinde dosyalarınız otomatik olarak tespit edilir ve sizi bildirilir.
 2. Çalışma Disiplini sağlar: Ofis içi görev yönetimini sağlar. Dosyalarla ilgili yapılacak işlerin personeller arasında atamaları yapılır ve sonuçları takip edilir. Parasal işlemlerde yetkili kullanıcı tarafından onay mekanizması vardır. Bu da hatayı ve kaçakları önler.
 3. Kağıtsız ofis kolaylığı: Evraklar arasında zaman kaybetmenize engel olur. Örneğin, bir dosyanızla ilgili olarak karşı yan evrakları, bilir kişi raporları ya da davalarınızla ilgili delil sayılabilecek herhangi bir video ya da ses kaydı gibi her tür dosyayı kaydedebilirsiniz. Hatta büronuza ait önemli evrakları da bu dijital ortamda saklayabilirsiniz.
 4. İsabetli Kararlar almanızı sağlar: Hukuk Partner’in gelişmiş raporlama sistemi sayesinde büronuzun gerçek performansını ölçebilirsiniz. Örneğin borçlulardan almış olduğunuz taahhütlerin ne kadarının tahsil edildiğini yıllar bazında genel olarak ya da sadece belli bir müvekkil veya belli müvekkil grubları için liste, pivot ya da 3 boyutlu grafik şeklinde ve çok farklı stillerde görebilirsiniz. Böylece her tür analizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sektörde hiçbir hukuk programından alamayacağınız raporları Hukuk Partner’in Rapor modülü ile oluşturup alabilirsiniz.
 5. İşlerinizi kolaylaştırır. Örneğin dosyalarınıza ulaşmak için standart arama kriterlerinden farklı olarak kendiniz istediğiniz arama kriterini oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde hazır yazımlar üzerinde kalıcı değişiklik yapabilir ya da kendi şablonlarınızı oluşturabilirsiniz.

Ve ek olarak ta;

 1. Ofisten Bağımsız Çalışma Özgürlüğü sağlar: İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden, hiçbir ara yazılım kullanmadan ve çalışma hızından ödün vermeden Hukuk Partner’e ulaşıp ofisinizle online çalışabilirsiniz.

3-       Hukuk Partner Kullanırken Başka Bir Programa İhtiyacım Olacak mı?

 1. Hukuk Partner tam bir ofis otomasyonu olduğu için Outlook haricinde herhangi bir programa ihtiyacınız kalmayacak.
 2. Word programına ihtiyaç duymazsınız: Çünkü istediğiniz her tür yazımı Hukuk Partner içinden zaten gerçekleştirebilirsiniz. Hatta yazımlarınızda Türkçe Yazım Denetim fonksiyonunu dahi kullanabilirsiniz.
 3. Excel programına ihtiyaç duymazsınız: Çünkü Gelişmiş Rapor modülü ile zaten tüm istediklerinizi yapabileceksiniz.

4-       Hukuk Partneri kullanırken verilerim güvende olacak mı?

 1. Hukuk Partner, kullanıcıların sorunsuz ve rahat kullanabilecekleri bir alt yapıya sahiptir.
 2. Çok esnek bir programdır, yeniliklere ve güncellemelere açıktır.
 3. Detaylı yetkilendirme seviyesi sayesinde kullanıcıların yapabileceklerini siz belirlersiniz.
 4. Yapılan her işlemin geri planda izi tutulur. Bu sayede hiçbir veri kaybolmaz, veriler üzerinde kimin ne işlem yaptığı kolaylıkla izlenebilir.
 5. Hukuk Partnerde verilerinizi rahatlıkla yedekleyebilirsiniz.

5-       Hukuk Partner’i kullanmak için özel bir donanım gerekli midir ve teknik anlamda çok sıkıntı yaşar mıyım?

 1. Hukuk Partner için özel bir konfigürasyon gerekli değildir. Sadece bilgisayarın Ram’inin en 2 GB olması yeterlidir.
 2. Hukuk Partner kurulumu son derece kolay ve basittir.
 3. Hukuk Partner herhangi bir servis kurulumuna ihtiyaç duymadığından sistemdeki herhangi bir değişiklikten olumsuz etkilenip çalışmasını, hizmetini durdurmaz.
 4. Güncellemeleri çok hızlı gerçekleştirir ve size zaman kaybettirmez.

Sistem Gereksinimleri

İzmir Ofisi / Yazılım ve Destek

Telefon: +90 232 445 6699 (pbx)
Fax: +90 232 445 5238

 

Adres:
Fevzi Paşa Bulvarı No: 168
Bulvar İş Merkezi 501
Çankaya
İzmir
35240

Firma Bilgileri


İzmir Ofisi / Yazılım ve Destek

Telefon: +90 232 445 6699 (pbx)
Fax: +90 232 445 5238

 

Adres:
Fevzi Paşa Bulvarı No: 168
Bulvar İş Merkezi 501
Çankaya
İzmir
35240

Sunum Talep EtCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here