Hukuk Partner Otomasyon

0
448
KaynakWeb Sitesi

Genel Bakış


HUKUK OTOMASYON SİSTEMİ

Bütünsel Tasarım

 

Bir Hukuk Bürosunda yapılan bütün işlemleri gerçekleştirebilmeniz için gerekli bütün fonksiyonları tek bir kullanıcı ara biriminde toplayacak şekilde tasarlanmıştır. Böylece dava ve icra dosyalarından oluşan temel faaliyetlerinizi ve bu faaliyetler sırasında oluşan parasal hareketlerin kontrolünü; personel iletişimini; sizin veya diğer tarafların oluşturduğu evrakların dosyalara eklenmesini;  büronuza ait gider yönetimini; özet olarak tüm faaliyetlerinizi yönetebilmenizi sağlar.

 

İCRA YÖNETİMİ

 

İdari Takip

 

Başta bankalar olmak üzere bazı kurumlar yasal takibi başlatmadan önce alacaklarını tahsile yönelik süreçler başlatırlar. Çoğunlukla kurum tarafından yönetilen bu süreçler artık hukuk bürolarına devredilmekte ve yasal takibe başlamadan önce bu süreçleri işletmeleri istenmektedir. Hukuk Partner ile kredi kartı, fatura vb. alacaklardan doğan borçlar için -borçlu ilişkisi ağırlıklı- süreçleri yönetebileceğiniz gibi; kurumsal kredilerinden doğan borçlar için borçluya ait teminatları bu teminatlar üzerinde 3. şahısların sahip olduğu hakları, borçluya ait gayri nakdi riskleri vb. takip edebilirsiniz.

 

Yasal Takip

 

Tüm yasal takip türlerini kendilerine has özellikleri ve süreçleriyle takip edebilirsiniz. Haciz, rehnin paraya çevrilmesi, iflas yoluyla yapılan takiplerde uygulanan -haciz, kıymet takdiri, satış, dava, tebligat, protokol, tahsilat, masraf, müvekkile ödeme vb.- süreçleri yönetebilirsiniz. Hukuk Partner dosyalar üzerinde yaptığınız işlemler sırasında ileriye yönelik olarak takip edecek süreci anlar ve ajandanıza o süreç ile ilgili not düşer. Örneğin herhangi bir taşınır veya taşınmaz ile ilgili kıymet takdiri yapılmadığını ve bunu yapmanın son gününü sizin için ajandaya yazar. O güne yaklaşıldı ve siz hala bu işlemi yapmadıysanız acil işlere aktarır. Bu özellik diğer iş süreçlerinde de benzer şekilde geçerlidir. Böylece tebligat, duruşma, taahhüt, satış vb. süreçlerin yönetimini de size kolaylıkla yaptırdığı gibi aynı anda ajandanızı da yapılanlar ile uyumlu olarak günceller.

 

DAVA YÖNETİMİ

 

Dava dosyalarınızla ilgili olarak müvekkiliniz ile yaptığınız ön görüşmelerden başlayıp, davaların açılması ve sonuçlandırılması arasında ve sonrasında yaşanan tüm süreçleri Hukuk Partner ile yönetebilirsiniz. Duruşma günleri, ara kararlar, temyiz ve karar düzeltme süreçleriniz izleyebilir; her türlü dava dilekçesini büronuza uygun genel şablonlar olarak hazırlayıp kullanabilir; davaları birleştirebilir veya ayırabilirsiniz. Dosya üzerinde yapılan işlemler ajandanıza uyarı kayıtları olarak aktarılır ve ilgili işlem yapılana kadar takip edilir.

 

FİNANS YÖNETİMİ

 

İcra, dava veya diğer mesleki faaliyetlerin sürdürülmesi sırasında oluşan her türlü parasal hareketi takip edebilir ve bu hareketlerden doğan hesap mutabakatlarını hem müvekkilleriniz hem de personel hesaplarınız bazında kolayca yapabilirsiniz. Dosyalarınızla ilgili olarak yapılan her türlü parasal işlem mutlaka bir onay mekanizmasından geçer. Ancak onaylanmış kayıtlar kesin hesaplara aktarılabilir. Böylece bu işlemler sırasında yapılabilecek hatalar ve istismarlar yok edilip paranın tam kontrolü sağlanmış olur. Ayrıca büronuzun genel yönetim giderlerini, ortakların hesaplarını vb. işleyerek faaliyet dışı giderlerinizin kontrolünü de kolayca sağlayabilirsiniz.

 

AJANDA VE GÖREV YÖNETİMİ

 

Dosyalarınızla ilgili faaliyetlerden doğan ve takip edilmesi gereken olaylar siz daha giriş yaparken ajandanıza aktarılır. Otomatik uyarı kayıtlarına ek olarak, görev yönetimi modülü ile personel arasında görev atamaları yapılabilir ve bu görevlerin sonuçlarını takip edebilirsiniz. Ajanda ve görev düzenleyici sayesinde ofis içi iletişimini sağlamış,  yapılan ve yapılacak işleri de kayıt altına almış olursunuz.

 

DÖKÜMAN YÖNETİMİ

 

İcra, dava ve diğer hukuki faaliyetleriniz sırasında sizin hazırladığınız veya size gelen evrakları ilgili dosyalara ekleyebilirsiniz. Bu şekilde tüm dosyalarınızın elektronik ortamda saklaması mümkün olacaktır.

 

MOBİL KULLANIM

 

Buraya kadar kısaca bahsetmiş olduğumuz tüm özellikleri ve fonksiyonları ofisinizin dışında iken de hiçbir ek kurulum ve şart gerekmeden rahatça kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Hukuk Partneri taşınabilir bilgisayarınıza bir kez kopyalamak ve ofis dışında olduğunuz zamanlarda internet bağlantısına sahip olmaktır. Böylece Hukuk Partner’in tamamını adeta ofisinizdeymiş gibi kullanabilecek ve ofisinizde iken yapabildiğiniz her şeyi ofis dışında iken de yapabileceksiniz.

 

GÜVENLİK

 

Detaylı yetkilendirme seviyesi sayesinde kullanıcıları sınırlandırabilirsiniz. Kullanıcılar farklı klasörlerde farklı yetkilere sahip olabilir. Yapılan her işlemin geri planda izi tutulur. Bu sayede hiçbir veri kaybolmaz, veriler üzerinde kimin ne işlem yaptığı kolaylıkla izlenebilir. Hukuk Partner menüsünü kullanıcının yetkisine göre yeniden düzenler. Böylece kullanıcı -yetkili olmadığı menü satırları karşısına gelmeyeceği için- sadece kendisi ile ilgili menüleri görür ve bu sayede programı çok daha kolay öğrenir ve kullanır.

 

ESNEKLİK

 

Büronuzda ihtiyaçlar zaman içerisinde değişebilir veya iş yapma modelinizde geliştirmeler yapabilirsiniz. Bu durum yazılı metinlerinizde değişiklik yapmayı ve yeni süreçler ve uyarı mekanizmaları tetiklemeyi gerektirebilir. Hukuk Partner bunları başarabilecek bir alt yapıda hazırlanmıştır.

RAPORLAMA

Hukuk Partner yazılımımız, Q-BİZ İş Zekası Platformu ile destekleniyor. Raporlar, analizler ve grafiklerle işlerinizi anlık olarak takip edebileceksiniz.

Sistem Gereksinimleri

İzmir Ofisi / Yazılım ve Destek

Adres:
Fevzi Paşa Bulvarı No: 168
Bulvar İş Merkezi 501
Çankaya
İzmir
35240
e-Posta: info@hukukpartner.com
Telefon: +90 232 445 6699 (pbx)
Fax: +90 232 445 5238

Firma Bilgileri

İzmir Ofisi / Yazılım ve Destek

Adres:
Fevzi Paşa Bulvarı No: 168
Bulvar İş Merkezi 501
Çankaya
İzmir
35240

 

e-Posta: info@hukukpartner.com
Telefon: +90 232 445 6699 (pbx)
Fax: +90 232 445 5238

 

Sunum Talep Et

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here