Meşe İcra Profesörü

0
442
KaynakWeb Sitesi

Genel Bakış


DİJİTAL İCRA YÖNETİMİ (İcra Programı)

Uyap Uyumlu  Meşe İcra Profesörü +plus ile icra ile ilgili tüm takiplerinizi otomatik olarak açabilir takip talebi, ödeme emri, tebliğ zarfı, takip kartı, harç hesabı, faiz detayı gibi matbu formları tek tuşla çıkarabilir, icra ile ilgili tüm dilekçe ve müzekkerelere ulaşabilirsiniz.
İcra işi ayrıntı işidir mantığıyla hazırlanan İcra + plus programımızın esnek modülleri ile tüm icra takiplerinizi eksiksiz ve hatasız olarak hazırlayabilirsiniz.

Icra Profesöründe yeni bir takip açmadan önce Ayarlar kismindan Avukat büro bilgileri, faiz oranlari,harç ve masraf bilgilerinin programa girilmesi gerekmektedir.

Bu bilgiler bir kez programa girildikten sonra asagidaki islemler yapilarak yeni bir takip açilabilir.

Islem:

Icra Profesörü ana ekranindan Yeni Takip butonuna tiklayiniz ve açmak istediginiz takip tipini ve alt tipini isaretleyiniz. (Alt tip; kurum veya herhangi bir sirkete yada müvekkilinize yönelik hazirladiginiz özel bir takip olup istege yönelik Ayarlar – Faiz Oranlari bölümünden olusturulabilir. -Bkz: Faiz Oranlarinin Ayarlanmasi-)

Eger hazirladiginiz herhangi bir alt tip yok ise Genel seçenegini isaretleyiniz.)

Karsiniza takibe ait ilk bilgilerin bulundugu bir ekran gelecektir. Gelen ekrandaki Yetkili avukatlar,icra dairesi, icra  dosya numarasi, takip tarihi gibi bilgileri doldurunuz ve Devam butonuna tiklayiniz.

Ikinci ekranda Müvekkil, Karsi Yan ve Borç Bilgilerini girebileceginiz bölümler gelecektir.

Müvekkil bilgilerini girmek için Müvekkiller basliginin karsisindaki Seç butonuna tiklayiniz. Hangi müvekkili bu kartta yetkili kilmak istiyorsaniz o müvekkilin isminin yanindaki kutucuga isaret koyunuz ve tamam butonuna tiklayinizListe uzun ise müvekkil adina hizli erisebilmek için Ara butonunun önündeki bosluga istediginiz müvekkilin adini soyadini yazip Ara butonuna basiniz ve gelen ismi isaretleyiniz, Tamam butonuna basiniz.

Eger isaretlemek istediginiz müvekkil listede yok ise yeni butonuna basarak eklemek istediginiz müvekkilin bilgilerini gelen ekrana isleyiniz ve kaydet butonuna basiniz. Daha sonra yeni eklediginiz ismi isaretleyiniz ve tamam butonuna basiniz.

Karsi Yan bilgilerini girmek için Karsi Yanlar basliginin karsisindaki Seç butonuna tiklayiniz. Hangi  borçluyu bu karta eklemek istiyorsaniz o borçlunun isminin yanindaki kutucuga isaret koyunuz ve tamam butonuna tiklayiniz.

Eger isaretlemek istediginiz borçlu listede yok ise yeni butonuna basarak eklemek istediginiz

borçlunun bilgilerini gelen ekrana isleyiniz ve kaydet butonuna basiniz. Daha sonra yeni eklediginiz ismi isaretleyiniz ve tamam butonuna basiniz.

Borç bilgilerini girmek için Borçlar penceresindeki Yeni butonuna basiniz. Borç detaylari penceresindeki borç bilgilerini doldurunuz, Kaydet ve Kapat dügmelerine basiniz.

Takibe ait girmek istediginiz tahsilatlariniz var ise Ödemeler basliginin karsisindaki Yeni butonuna tiklayiniz, ödeme sekmesini isaretleyiniz, ödeme tarihi, tutari vs gibi takip bilgilerini isleyiniz kaydet butonuna tiklayiniz.

Kaydet  butonuna tiklayarak tüm takibi kaydediniz.

Takip talebi, Ödeme Emri, Teblig Zarfi, Harç Dökümü gibi evraklarin yazici çiktisini almak için Yazdir  butonuna tiklayiniz ve çikarmak istediginiz matbuyu seçiniz, karsiniza gelen önizleme penceresinden Yazdir butonuna basiniz.

Takibi Uyap dosyasi haline çevirmek için Islemler basliginin altindaki Takip butonuna tiklayiniz ve Uyap Dosyasi Olustur sekmesini isaretleyiniz. Karsiniza gelen kaydetme alaninda dosyaniza bir isim veriniz ve kaydet butonuna tiklayiniz. Eger Uyap için eksik alan birakti iseniz  karsiniza hangi alanlarin  eksik kaldigini gösteren bir uyari gelecektir. Bu alanlari doldurunuz ve ayni islemi tekrarlayiniz.

 

Sistem Gereksinimleri

Merkez – Teknik Ofis

Sağlık 1 Sokak Varol Apartmanı No:28/1
Sıhhiye / Ankara
Telefon : 0(312) 430 67 63 (Pbx)

Faks     : 0(312) 430 67 63
E-Posta : bilgi@meseyazilim.com

İstanbul Şube – Satış Ofisi

Sivritaş Caddesi Zertop Sokak No:10/5 Meriç Apt.
Mecidiyeköy / İstanbul
Telefon : 0(212) 272 60 97 (Pbx)
Fax       : 0(212) 272 60 98
E-Posta : istmese@meseyazilim.com

 

Firma Bilgileri

Merkez – Teknik Ofis

Sağlık 1 Sokak Varol Apartmanı No:28/1
Sıhhiye / Ankara
Telefon : 0(312) 430 67 63 (Pbx)

Faks     : 0(312) 430 67 63
E-Posta : bilgi@meseyazilim.com

İstanbul Şube – Satış Ofisi

Sivritaş Caddesi Zertop Sokak No:10/5 Meriç Apt.
Mecidiyeköy / İstanbul
Telefon : 0(212) 272 60 97 (Pbx)
Fax       : 0(212) 272 60 98
E-Posta : istmese@meseyazilim.com

Sunum Talep EtCEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here