Sinerji Dava Takip Programı

0
501
KaynakWeb Sitesi

Genel Bakış


DAVA PROGRAMLARI

Sınırsız sayıda Müvekkil, Karşı Yan, Dosya Avukatı ve Karşı Yan Avukatı bilgisi girebilme
İdari, Ceza ve Hukuk davalarının ayrı ayrı kayıt altında tutulabileceği dava kartları
Dava sürecinin başlangıcından sonlandırılmasına kadar yapılan tüm Görüşme Notlarını kaydedebilme, dava kartı içerisinde süreci listeli bir şekilde görebilme.
İlgili Davalar özelliği ile kaydedilen dava kartları arasında Çapraz Bağlantı yapılabilmesi
Dava Açıklamaları özelliği ile dava kartı bazında özel notlar alınabilmesi
Her mahkeme türüne göre dava türleri ile yeni dava türleri ekleyebilme özelliği
Dava kartına özel dizayn edilmiş ekranlar (Ceza – Koruma Tedbirleri – CMK, İdari – Yürütmeyi Durdurma, Hukuk – Ön İnceleme)
Dava kartına özel Dava Öncesi ekranları (Ceza – Adli Kolluk Bilgileri – Savcılık Bilgileri, İdari – İdari İşlem Yapılması İstemi – İdari İşlem Tesis Edilmesi, Hukuk – İhtarname – Ön Şartlar – Dava Koşulları)
İlk dava harç / masraflarının otomatik hesaplanması (maktu, nisbi ve harçtan muaf seçenekleri ile ve dosya türünün Dava veya Değişik İş olmasına göre farklı harç hesaplamaları yapabilme)
Mevcut dava durumları dışında yeni dava durumları ekleyebilme
Dava İçeriği ile dava kartında yapılan tüm işlemleri listeleyebilme
Sinerji İcra Takip Programı Entegrasyonu ile icra programından Tek Tek Müvekkil, Borçlu – Toplu Müvekkil, Borçlu, Masraf, Karşı Yan Tahsilat, Müvekkilden Tahsilat, Müvekkilden Avans, Müvekkile Ödeme Bilgilerinin Dava Kartına, Kasaya Aktarımı.
Sinerji Mevzuat & İçtihat Programı Entegrasyonu ile Mevzuat ve İçtihat Programından tüm Mevzuat (Kanun, KHK, Yönetmelik, BKK, Genelge, Tebliğ, Tüzük, UAVS.) maddeleri ile Yüksek Mahkeme (Yargıtay, Danıştay, Anayasa, Sayıştay, AİHM, Askeri Yargıtay, AYİM, Uyuşmazlık Mahkemeleri) kararlarını ilgili dava kartına ekleyebilme ve yazdırabilme.
Gelen – Giden Tebligat ekranı ile tüm tebligatlarınızı listeleyebilme, giden tebligatta Barkod No sorgulayabilme.
Duruşma Bilgileri ekranı ile duruşma bilgilerinin girebilme, ara karar bilgilerinin düzenleyebilme ve yapılacak işlere aktarım bölümü ile sorumlu avukata iş atama yapabilme.
Her dava kartına özel dilekçe çeşitleri (Ceza, Hukuk, İdare, İcra) ile mevcut dilekçeler kullanılarak yeni dilekçeler oluşturabilme, Yazım Editörü ile dilekçeler üzerinde kalıcı değişiklikler yapabilme ve her dilekçeye özgü Açıklamalar Ekranı.
Dava kartında her ekrandan Ajanda’ya not girebilme, her nota ilişkin Uyarı atabilme, dava kartı ana ekranında tüm Not ve Uyarıları tek bir ekrandan listeleyebilme.
Ajanda ekranında yer alan Duruşma Arama ve Yapılacak İş Listesi Arama motorları ile duruşmaların ve yapılacak işlerin ayrıntılı arama motoru ile takip edilebilmesi.
Sinerji Asistan uyarıları ile Dava Takip Programını açmadan, programa girdiğiniz Ajanda Yapılacak İş Uyarılarının ve Duruşma Bilgileri Uyarılarının görülebilmesi
Sinerji Asistan içerisinde yer alan Ajanda Arama ekranı ile Dava Takip Programını açmadan Detaylı Ajanda Bilgisi’ne ulaşabilme.
Sinerji Asistan içerisinde yer alan “Güncelleme/Yedekleme Ayarları” ndan “Programı Otomatik Güncelleme” ve “Başlangıç Uyarılarını Göster” opsiyonlarını değiştirebilme.
Her türlü delil bilgisini (Tanık, Bilirkişi, Keşif Yer Gösterme, Yemin, Bono, Poliçe, Çek, Sözleşme, Gözlem Altına Alınma, Otopsi, Beden Muayenesi, İletişimin Tespiti, Mahkeme İlamı, İcra Dosyası, Çizim, Fatura, Fotoğraf, Ses Kaydı, Görüntü, vs.) ayrıntılarıyla kaydedebilme, her türlü delil/evrak aslını saklayabilme. (işletim sisteminde açılabilen her türlü dosya formatına göre)
Dava Kartı içerisinden davaya özel Yapılacak İş kriterleri ile sorumlu avukatlara İş Ataması yapabilme, yapılacak is sonucunu takip edebilme, ajandada Kişiye Özel Yapılacak İşleri listeleyebilme.
Asgari Ücret Tarifesine Göre, Sabit Tutarlı, Sabit Oransal Müvekkil Vekalet Ücreti girebilme, vekalet ücreti şablonu oluşturarak Kademeli Oransal Vekalet Ücreti ile işlem yapabilme, Karşı Yan Vekalet Ücreti kaydedebilme (tüm para birimleri ile)
Müvekkil ya da Karşı Yan toplam borcuna göre Taksit Sayısı (Düzenli), Aylık Taksit Tutarı (Düzenli) ve Düzensiz Taahhüt şeklinde 3 farklı türde ödeme planı oluşturabilme, ödeme planından tahsilat ekranına aktarım yapabilme (tüm para birimleri ile)
Her türlü Masraf, Harç, Teminat gibi masraf kalemini girebilme, Müvekkile Ödeme, Müvekkilden Tahsilat, Müvekkilden Avans ve Karşı Yandan Tahsilat bilgilinin tüm para birimleri ile kaydedebilme, her dava kartına özel gelir – gider farkını görebilme özelliği.
Dava kartına özgü Kanun Yolları ekranı ile dava süreci bilgilerini kaydedebilme.
Müvekkil, Karşı yan için ayrı ayrı borç bilgisi ve tüm ızgara bilgisini yazdırabilme.
Detaylı arama ile farklı kriterlerde dava kartlarına kolay ulaşabilme, dava kartı no.dan arama ile tek tuşla dava kartına ulaşabilme.
Genel Ajanda ve Kişiye Özel Ajanda’da Günlük, İş Günleri, Aylık ve Yıllık Notları görüntüleyebilme, ajandaya not kaydedebilme, uyarı verebilme ve sonrasında Ajanda Detaylı Arama ekranı ile tüm notları dava kartı bazında listeleyebilme.
Kasa Ekranı’ndan, dava kartı bazlı gelir ve giderleri ve yeni gider kalemi, gelir kalemi tanımlayarak diğer gelir ve giderleri ekleyebilme ve görüntüleyebilme, tarih, gelir ve gider bazlı döküm alabilme.
Günlük Kasa ile bir önceki günden devreden bakiye ile günlük cari hareketleri, bir sonraki güne devredecek olan bakiyeyi takip edebilme ve çıktı alabilme
Müvekkil Kasası ile birden fazla davası olan müvekkillerin cari hareketlerinin tek ekranda görülebilmesi ve sorgu alabilme ve çıktı alabilme
Personel Kasası ile büro personelinin yapmış olduğu masrafların ve almış olduğu tahsilatların tek ekranda görebilme ve personel bazında verilen avans miktarlarının avans iade miktarları ile birlikte istenilen tarih aralığı içerisinde sorgulayabilme ve çıktı alabilme
Program dilekçelerini ayrıca listeleyebilme, mevcut dilekçe şablonunu kullanarak yeni dilekçeler oluşturabilme ya da kayıtlı word dosyası halindeki dilekçeyi program içine Değişken Listesi ile ekleyebilme.
Farklı arama kriterler ile Dava, Vekalet, Tebligat, Duruşma gibi Sabit Raporlar alabilme ve yazdırabilme.
Ayarlar ekranı ile, yeni Kullanıcı Adı-Şifre oluşturabilme ve kullanıcı bazında ayrıntılı Yetkilendirme imkanı.
Tarih, saat ve işlem türüne göre kullanıcı bazlı Log Takibi
Bilgisayarın C: \\ ya da belirtilen her hangi bir klasörüne Manuel ya da Otomatik Yedekleme imkanı ve Yedeği Geri Yükleme modülü.
Otomatik Data ve Exe Güncellemesi ile Dava Harç, Dava Masraf, Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi, CMK Ücret Tarifesi ve Döviz Bilgilerinin günlük güncellenmesi ve güncellenen dataya Hesap Ayarları içerisinden görüntüleyebilme.
Birden fazla dava kartında kullanılmak üzere Yeni Masraf Kalemi ve Yeni Şablon Vekalet tanımlayabilme.
Günlük Data Güncellemesi ve Exe Güncellemesi özelliği.
Günlük Güncelleme ve Exe güncellemesine ilişkin ayrıntılı Güncelleme Notları
İnternet bağlantısını Proxy Sunucusu üzerinde gerçekleştiren kurumların ve kişilerin program güncellemeleri yapabilmeleri için Proxy Ayarları ekranı

Sistem Gereksinimleri

MS Windows XP ve üzeri işletim sistemi 3 GB boş disk alanı,

Min. 2 GB Bellek (RAM),

1024×768 ekran çözünürlüğünü destekleyebilen monitör,

Pentium IV ve üzeri işlemci (CPU),

Çıktı alabilmek için A4 kağıt tipi destekli yazıcı,

İnternet Güncellemesi için internet bağlantısı. (Min. 1 Mbps)

NOT: Çok kullanıcılı ofisler için programın kurulacağı bilgisayarları (client), bağımlı kullanıcı (local) ve ana kurulum (server) birbirine bağlayacak network altyapısı gereklidir.

  • Ağ ortamında çalışma ve çoklu kullanıcı sistemi (Kullanıcı yetkilerini belirleyebilme, işlemleri kullanıcı adı ile kaydetme),
  • İnternete bağlantısını Proxy sunucusu üzerinde gerçekleştiren kurumların ve kişilerin program güncellemelerini daha sağlıklı takip edebilmeleri için PROXY AYARLARI’NI kullanabilme özelliği,
  • Günlük Güncelleme ve .exe güncellemesine ilişkin ayrıntılı
    OTOMATİK VEYA OPSİYONEL GÜNCELLEME VE GÜNCELLEME NOTLARI
    MANUEL YEDEKLEME ve Bilgisayarın C: \\ ya da herhangi bir klasöründe günlük OTOMATİK YEDEKLEME imkânı,
  • XP ve üstü işletim sistemlerinde çalışabilme.

Firma Bilgileri

Adres: Şehit Fethi Bey Caddesi 99 Basamak İş Merkezi No: 43 D: 205 – 401 – 405 – 605   Gümrük / İZMİR
Tel: 0232 441 17 87 (pbx)
Gsm: 0532 111 444 1 (pbx)
Fax: 0232 483 29 39   –   0232 441 13 08
Email: info@sinerjias.com.tr


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here